Чим можна замінити 1С?

Найпопулярніша бухгалтерська програма 1С, яку за різними статистичними даними використовують від 80 до 98% українських підприємств, потрапила під санкції відповідно до рішення РНБО від 28 квітня 2017 року і указом Президента України №133 / 2017.

І поки держава захищає своє кіберпростір від російської агресії, тисячам керівників і бухгалтерів доводиться максимально оперативно вирішувати: як з мінімальними втратами вийти з непростої ситуації.

ЗАБОРОНИТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ

Не дивлячись на те, що активи ВО «1С: Підприємство» повинні бути заблоковані, жодна франчайзі-компанія, яка обслуговує продукт, не потрапила до списку санкцій. А всього таких організацій в Україні близько 500, і працюють там більше 11 тис. працівників, 200 з яких обслуговують програму.

На даний момент в офіційному коментарі на сайті 1С відзначили, що «Програма 1С: Підприємство» повністю працездатна, технічна підтримка ведеться в штатному режимі, всі інформаційно-методологічні ресурси доступні для користування. Партнери 1С: Франчайзі продовжують надавати послуги з оновлення продуктів і інформаційно-технологічної підтримки користувачів програмних продуктів 1С: Підприємства. Користувачі можуть отримати консультації по роботі рішень 1С: Підприємства, як по телефону, так і електронною поштою.

Швидше за все, саму програму не вдасться заборонити, але під заборону потраплять поновлення. Підприємства, які працюють на старих версіях 1С, зможуть якийсь час продовжувати роботу, але все це залежить від механізму реалізації санкцій …

МОЖНА ЧИ НІ

Українцям, які користуються забороненими російськими ресурсами і програмним забезпеченням, не загрожує ні кримінальна, ні юридична відповідальність, однак, це може бути приводом для правоохоронних органів у звинуваченнях щодо фінансування тероризму.

АЛЬТЕРНАТИВА 1С

Безумовно, зараз 1С є монополістом на українському ринку завдяки своїй ціновій політиці і «підстроювання» під українські реалії, але існують і аналоги. Наскільки вони здатні замінити 1С — вирішувати користувачам.

Перш ніж придбати дороге ПО, подумайте над тим, які саме завдання у Вашому бізнесі вимагають систематизації і автоматизації. Можливо, Вам зовсім не обов’язково купувати повний пакет послуг. Тоді найкращим варіантом буде установка системи, яка дозволяє підключати додаткові модулі в разі потреби. Крім того, деякі розробники пропонують і більш доступні хмарні рішення, які мають аналогічний функціонал і вимагають менших витрат.

Давайте розглянемо варіанти, які доступні зараз на українському ринку: як від всесвітньо відомих брендів SAP і Oracle, до українських розробників IT-Enterprise — програми, яку використовують ряд великих промислових підприємств країни.

Українські аналоги

IT-EnterpriseIT-Enterprise — повнофункціональна ERP, MRPII, MES, APS, EAM, SCM, CRM, — система, що охоплює всі сторони діяльності підприємства, а також забезпечує ефективне управління групою підприємств. Програмне забезпечення повністю відповідає актуальному українському законодавству і регулярно оновлюється.

 

Програми західної розробки

SAPSAP — німецьке ПО, одне з найпопулярніших в світі. Має хорошу репутацію серед ERP. Це пряма заміна 1С з єдиною суттєвою «але» — вона значно дорожче російського ПО (приблизно в 3-10 разів), тому часто впроваджується тільки великими компаніями. Доопрацювання SAP можлива, але досить трудомістка. На практиці, те, що в 1С 8.2 можна доопрацювати за 1-2 години, в SAP займає 1-2 дні. Як правило, в SAP нічого не дописують, лише налаштовують.

Microsoft Dynamics AXMicrosoft Dynamics AX — багатофункціональна ERP-система управління ресурсами підприємства для середніх і великих компаній. Охоплює всі галузі менеджменту: виробництво та дистрибуцію, ланцюжки поставок і проекти, фінанси та засоби бізнес-аналізу, взаємовідносини з клієнтами та персоналом. Досить поширена в світі, але на Українському ринку поки не є популярною. Серед позитивних особливостей даного рішення — висока ступінь інтегрованості з продуктами Microsoft — Outlook, Excel і тд. Ліцензії не такі дорогі, щодо SAP, а доопрацювання софта таке ж трудомістке.

Dynamics NavDynamics Nav — легко адаптується рішення в області планування ресурсів підприємства для малого і середнього бізнесу, що дозволяє оптимізувати і інтегрувати процеси продажів, закупівель, операційної діяльності, бухгалтерського обліку та управління запасами. Поставляється компанією Microsoft в лінійці продуктів Microsoft Dynamics, які об’єднують бізнес-рішення ERP і CRM. Програма пропонує сучасний стиль оформлення, виведення більшої частини інформації відразу на перший екран, але в цілому потребує додаткового налаштування. Незважаючи на спробу розробників зробити ПО інтуїтивно зрозумілим, воно може здатися надмірно перевантаженим функціями, але при бажанні можна змінити налаштування і розвантажити інтерфейс для конкретного користувача.

IFS IFS — входить до п’ятірки світових лідерів серед постачальників ERP-рішень. Компанія успішно конкурує з SAP в автоматизації фондоемких галузей, особливо в тих областях, де затребувані техобслуговування і ремонти. Рекомендується для впровадження підприємствам машинобудівного комплексу, енергетики, харчової промисловості, фармацевтики, кабельної промисловості.

 

Oracle Oracle — дозволяє створювати і підтримувати в актуальному стані опис клієнтів, постачальників, службовців, продукції підприємства, забезпечуючи миттєвий доступ всіх зацікавлених осіб компанії до корпоративної інформації. Рекомендується для підприємств важкої промисловості (переважно металургії), телекомунікаційних компаній, фінансового сектора, хімічної промисловості.

 

EpicorEpicor — американська компанія, розробник ERP-систем для підприємств малого і середнього бізнесу в сферах виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, індустрії готельного обслуговування і сервісних організацій.